באילו מקרים כדאי להזמין וטרינר עד הבית    

ביקורים שגרתיים אצל הווטרינר, וכן טיפולים בעת מחלות, עוזרים לשמור על חיות המחמד שלכם בריאות ושלמות. בעוד שהביקורים הללו נקבעים מראש ומאפשרים לטפל בחיות מחמד במרפאה, ישנם מקרים בהם מומלץ להזמין וטרינר עד הבית:

מקרי חירום רפואיים – ישנם מקרים בהם ניוד של בעל החיים עשוי לסכן אותו, או מקרים בהם חיות מחמד חולות במיוחד ולא ניתן לקחת אותן לווטרינר. אם חיית המחמד שלכם מפגינה סימני מחלה קשים, מתקשה לזוז, חסרת אנרגיית, או מפגינה התנהגות הדורשת טיפול דחוף, מומלץ לא לחכות לתור פנוי ולהזמין וטרינר עד הבית.

פחד ממרפאת הווטרינר – ישנם בעלי חיים רבים, בייחוד חתולים, שאינם אוהבים להגיע למרפאת הווטרינר, בלשון המעטה. כל ביקור במרפאה וטרינרית גורם לחיות המחמד הללו להיות לחוצות, לפחד, ואפילו להתפרע במרפאה, מה שמפריע לביצוע בדיקות. אם חיית המחמד שלכם מרגישה בנוח בסביבה הביתית שלה ויש לה חששות ממרפאות וטרינריות, מומלץ להזמין וטרינר עד הבית שיבצע בדיקות בסביבה נעימה ורגועה עבור כולם.

מספר חיות מחמד תחת אותה קורת גג – אם אתם חובבים גדולים של בעלי חיים ויש לכם מספר חיות מחמד, ניוד שלהם למרפאת הווטרינר עשוי להיות משימה בלתי אפשרית; הכנסה של כל בעלי החיים לכלובים, הכנסה הכלובים לרכבים, וקביעת תורים עוקבים מהווים אתגר לא קטן עבור בעלים של מספר חיות מחמד.

במקרים הללו, הזמנת וטרינר לביקור בית תחסוך לכם לא מעט זמן וגם תמנע מכם להרגיש את הלחץ של הסעת מספר חיות מחמד יחדיו עד לווטרינר.

מרחק גדול ממרפאה וטרינרית – ישנם אזורים שאינם עירוניים ואזורים שאינם קרובים למרפאות וטרינריות. במקרים הללו ניתן להסיע את חיות המחמד שלכם עד למרפאה הקרובה ביותר, אך נסיעות ארוכות עשויות לעורר חששות וחרדה אצל בעלי החיים שלכם.

כדי למנוע זאת, מומלץ להזמין וטרינר לביתכם כדי לבצע בדיקות תקופתיות, לעשות חיסונים, לבצע ביקורת, ולתת לכם כל שירות שיעזור לשמור על החיות האהובות שלכם בריאות.

צורך באבחון בסביבה הביתית – לעתים ישנן מחלות ובעיות בקרב חיות מחמד הנובעות מהסביבה הטבעית שלהן. במקרים הללו, כאשר לוקחים את חיית המחמד למרפאה, ההתנהגות שלה ולעתים גם התגובה הגופנית שלה משתנה, מה שמקשה על אבחון מדויק.

וטרינר אשר מגיע עד הבית יכולים לצפות בחיות המחמד שלכם, לראות כיצד הן מתנהלות בסביבה הטבעית שלהן, ולגלות אם ישנם גורמים חריגים שעשויים להשפיע עליהן לרעה ולגרום להן לחלות/להתנהג בצורה לא אופיינית. אם חיית המחמד שלכם מתנהגת באופן משונה והווטרינר לא מוצא בעיה כלשהי כאשר הוא בודק אותה במרפאה, מומלץ להזמין ביקור ביתי כדי לבדוק אם יש משהו בביתכם שגרם לשינוי.

ביקור ביתי של וטרינר מומחה יכול לעזור במקרים רבים בהם לא ניתן או לא מומלץ לנסוע למרפאה וטרינרית. לכן, כאשר אתם מחפשים וטרינר, וודאו שהוא מבצע ביקורים ביתיים על מנת שיוכל להגיע אליכם בשעת חירום, או במקרים אחרים בהם יש צורך בביקור ביתי.

  1. היי סמדר, תודה שאת חולקת את הטיפים האלה, לי היה מקרה שהכלב פשוט לא הפסיק להקיא ומכיוון שהמרפאה של הוטרינר הצריכה נסיעה בעקבות המרחק ולקחת את הכלב שלי ברגל זה משהו שלא בא בחשבון הייתי חייבת להזמין את הוטרינר הביתה.

    1. היי יפה בכיף, מה שנכון נכון, כמובן כשהכלב מקיא ואין אפשרות להסיע אותו ברכב זו סיבה מספיק טובה להזמין וטרינר הביתה! בריאות לכלב ולך♥

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *