איך לטוס עם הכלב לארצות הברית

לארצות הברית לא תותר כניסה לישראלים ללא דרכון תקף וויזה. אך מה לגבי כניסה לארצות הברית עם חיית המחמד האהובה שלכם, הכלב? שאלה זו כבר מחייבת הסבר מקיף יותר ואנו מתכבדים להגיש לכם זאת להלן.

טיסה לארה"ב עם כלב

בדיקה ווטרינרית מקיפה

גם אם הכלב שלכם בריא בדרך כלל וגם מטופל ומחוסן בקביעות, לפני טיסה לארצות הברית חייבים לעצור אצל הווטרינר. מומלץ כי הכלב יעבור בדיקה מקיפה וחשוב כי תסבירו לווטרינר כי אתם טסים עם הכלב לחו"ל. הוא חייב להיות במצב בריאותי מצוין וכשיר לטיסה. הווטרינר שלכם עשוי לבצע בדיקות חיוניות לרבות בדיקות דם, מתן חיסונים תקופתיים פלוס חיסונים שעשויים להידרש בארצות הברית וכן התקנה של שבב.

 

 

האם הכלב יכול לטוס במושב שלידכם?

כאשר אתם טסים לארצות הברית, אתם מקבלים מושב משלכם. אתם יכולים לבחור אותו כרצונכם, כאשר חלק מחברות התעופה דורשות על כך תשלום נוסף. אך מה לגבי הכלב, אתם בוודאי משתוקקים לדעת. האם הוא צריך כרטיס טיסה? האם הוא יכול לשבת במושב שלידכם, אם תהיו מוכנים לממן עבורו כרטיס טיסה? המדיניות של חברות התעופה בנושא זה אינה אחידה. ניתן לומר כי יש משמעות גם לחברת התעופה וגם לגודל הכלב ומשקלו.

חלק מחברות התעופה מוכנות להטיס את הכלב ביחד אתכם, אם הוא עונה על הגדרת משקל מסוים. בנוסף, הכלב יצטרף להעביר את הטיסה בכלוב ולאו דווקא לצידכם אלא מתחת למושב. כאשר מדובר בכלב גדול, הרי שמתקיים נוהל של הטסת בעלי חיים בהליך מוסדר, בתא המטען של המטוס. גם בעניין זה יש להתייעץ עם הווטרינר לגבי מתן טיפול אפשרי להרגעה בזמן הטיסה.

חשוב לציין כי רק במועד הטיסה עצמה תדעו בוודאות האם הכלב שלכם יורשה להישאר אתכם. בהינתן תנאים מסוימים, יכול צוות המטוס להורות על העברת הכלב לתא המטען, מסיבות שונות. למשל, אם הנוסעים האחרים מרגישים אי נוחות. אם הכלב מדיף ריח, נוהם, נובח וכדומה. בעניין עלויות ההטסה של הכלב, בדקו היטב מה מדיניות חברות התעופה המועדפות עליכם. עלות הטיסה עבור כלבים בדרך כלל נגזרת ממשקל הכלב. ככל שמשקל הכלב כבד יותר, כך העלות עולה בהתאם.

 

מה דורשות הרשויות האמריקאיות

אומנם להיכנס לארה"ב זה תהליך בירוקרטי גם עבור אנשים ומתבטא בצורך להוציא ויזה לארצות הברית ולקבוע ראיון בשגרירות ארה"ב, אך כאשר מדובר בכלב גדול התהליך מורכב יותר ולכן לפני שאתם טסים עם הכלב לארצות הברית, וודאו היטב מהן כל הדרישות של הרשויות באמריקה ואל תהססו להתייעץ עם וטרינר זה תחום המומחיות שלו, לרבות משרד החקלאות שאחראי על כך. אישור הטסה על ידי חברת התעופה איננו מחליף עמידה בכל התנאים. בין היתר, הכנסת כלבים לארצות הברית מותרת רק אם הם בריאים לחלוטין. מומלץ להגיע עם חיסון תקף לכלבת. אם זהו כלב שקיבל חיסון כאמור בפעם הראשונה, כניסה לארצות הברית מותרת רק לאחר כחודש ימים לאחר מכן.

 

נוחות הכלב בזמן הטיסה

טיסה איננה נוהל טבעי עבור הכלב שלכם. במידה וניתן להטיס אותו בתא הנוסעים, בתוך כלוב לצדכם, כך עדיף. בזמן המראה ונחיתה, אינכם יכולים להניח את הכלוב על הברכיים אך בזמן הטיסה עצמה, זה יכול להיות אפשרי. כדאי להכין מצע נוח בכלוב. דברו אל הכלב ולטפו אותו במידת האפשר. באם הכלב מוטס התא המטען, בקשו כי ימוקם במקום מאוורר היטב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *