איך לשמור על שיני הכלב?

בעלי כלבים חייבים להקפיד על שגרת טיפולים קבועה לשיני כלבם כדי להגן על חיית המחמד האהובה מפני מחלות, ריח רע מפיו של הכלב ובעיות אחרות. בדיוק כפי שמקפידים על בריאות הפה והחניכיים אצל בני אדם, כך יש לדאוג בשמירת בריאות פיו של הכלב, לכן וטרינרים ומומחים לבריאות כלבים ממליצים על שגרת צחצוח שיניו של הכלב לפחות פעם בשבוע. כמו כן, כדאי לספק לחיית המחמד חטיפים דנטליים, להשתמש בנוזל דנטלי ייעודי, ולספק לכלב עצמות לעיסה מיוחדות וטיפולים לניקוי שיניים ולהסרת אבן אצל וטרינר מוסמך המתמחה בכך.

 

טיפולים יעילים למניעת מחלות ובעיות שיניים

הכלב שלנו אינו מסוגל לדבר, אם כואבות לו השיניים או אם הוא סובל מבעיה אחרת כמו כאבים בלעיסת אוכל או רגישות לחום/קור, הוא לא יתלונן במילים, אך ניתן לאבחן כי הוא סובל באמצעות מעקב אחר שינוי התנהגותו. מומלץ לכל בעלי הכלבים להקפיד על שגרה קבועה של צחצוח שיניים לכלב, לפחות פעם בשבוע.

אין צורך לצחצח את שיני הכלב כל יום, ולבטח אין להשתמש במשחת שיניים המיועדת לבני אדם. יש כלבים הסובלים מהצטברות אבן על השיניים במהירות גבוהה יחסית, לכן במקרה זה כדאי להקפיד על צחצוח שיני הכלב לעיתים קרובות, ולפחות פעמיים בשבוע. עליכם לזכור כי כלבים לא מסוגלים לירוק את משחת השיניים לכיור, לכן חשוב לרכוש משחת שיניים ייעודית לכלבים, ניתן להתייעץ עם הווטרינר, אך כיום בכל חנות למוצרי כלבים ניתן למצוא מספר דגמים של משחות שיניים איכותיות המיועדות לכלבים, יש גם משחות בטעמים שכלבים אוהבים, למשל משחת שיניים בטעם עוף ובקר.

בנוסף, כדאי להרגיל את הכלב לצחצוח שיניים כבר מגיל צעיר, כך הוא ישתף פעולה בקלות ולא תצטרכו להגיע במיוחד לווטרינר.

חטיפים דנטליים

כדי לשמור ולהגן על שיני כלבכם כדאי לרכוש בחנויות המובילות חטיפים דנטליים באיכות גבוהה ובטעמים שהכלב שלכם אוהב. כל הכלבים אוהבים לקבל חטיפים, לרוב אנו מעניקים להם חטיף כפינוק יומי או בגלל התנהגות טובה או תוך כדי תרגול פקודות. לכן, כדאי לדעת כי יש גם חטיפים דנטליים מתוצרת מותגים מובילים, למשל ביסקוויטים מיוחדים במגוון טעמים. החטיפים הדנטליים חשובים כיוון שהם מסייעים להוריד את שאריות המזון משיני הכלב והם נחוצים לשמירה על היגיינת הפה שלו.

 

טיפולי שיניים בשגרה

אם הכלב אינו מתנהג כרגיל, חשוב לעקוב אחר התנהגותו וכדאי להתייעץ עם וטרינר. באופן כללי, חשוב לקחת את הכלב לווטרינר מקצועי לחיסונים ולבדיקה שגרתית לפחות פעם או פעמיים בשנה. במהלך הבדיקה הווטרינר בוחן את החניכיים והשיניים של הכלב. אם יש הצטברות אבן על השיניים הווטרינר יסיר את האבן שהצטברה, הטיפול נעשה תחת הרדמה מלאה של הכלב.

אם אתם סובלים מריח רע מפיו של הכלב חשוב להתייעץ עם הווטרינר, יכול להיות שהכלב סובל ממחלת חניכיים או משיניים רקובות, והווטרינר יציע תוכנית טיפולים בהתאם לבעיה, ובנוסף הוא ינחה אתכם איך לשמור על שיני הכלב ואיזה מזון לספק לו כדי למנוע בעיות שיניים.

 

אולי יעניין אותך גם:
איך להתמודד עם בעיות התנהגות של הכלב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *